中文
搜索
返回所有博客文章

Türkiye, sayısız izlenimlerin ülkesi.

Türkiye, sayısız izlenimlerin ülkesi.
Heyecan verici bir gezinin ardından şimdi Kapadokya'dayız ve milyarlarca yıllık taş oluşumları eşliğinde geziyi değerlendiriyoruz. Ama en baştan başlayalım.
Göz alabildiğine bir koşuşturma var, dar sokaklarda inanılmaz sayıda insan var ve her semtin kendine has bir atmosferi var. Burası İstanbul.
Gezimizin amacı ülkeyi ve insanlarını mümkün olduğu kadar yakından tanımaktı. Bu yüzden ticari konaklamalardan büyük ölçüde kaçındık ve uyuduk
yerlilerin kanepelerinde. Tanıştığımız insanların misafirperverliği, sıcaklığı ve tutkusu sonsuza kadar anılarımızda kalacak.
Bu tür bir seyahat, bu kadar büyük bir şehirdeki yaşam koşullarının çeşitliliği hakkında fikir sahibi olmamızı sağladı.
Bu yoğun zamanın ardından İzmir'de dinlenme fırsatı bulduk. İlk soluklanmanın ardından yeni şehrin bambaşka bir karaktere sahip olduğunu anladık.
İstanbul'dan daha. Burada Türkiye'nin ne kadar çeşitliliğe sahip olduğunu ve İstanbul'un çok sayıda olduğunu ancak tüm ülkenin tam bir resmini yansıtmadığını fark ettik.
İzmir, Türkiye'ye dair pek çok önyargının yıkıldığı, çok genç ve özgür bir şehir. Çeşme'nin yakındaki güzel plajlarından küçük sokaklardan
olağanüstü bar ve restoranlarıyla İzmir, gönül rahatlığı sağlayan her şeye sahipti.
İzmir'de dinlenmemizi sağladıktan sonra yolculuğumuz Antalya'ya devam etti. İstanbul'da kurduğumuz dostluklar sayesinde direkt olarak Antalya'da da fırsat yakaladık.
geceyi geçirmek ve aynı yaştaki insanlarla iletişim kurmak. İlk akşam Antalya'da geçirdiğimiz zamanı unutulmaz bir deneyime dönüştüren birkaç kişiyle tanıştık.
Hemen kendimizi rahat ve evimizde hissettik ve nadiren bu kadar güldük. İnsanların açık yürekliliği ve neşeliliği bizi duygulandırdı ve büyük bir sevinçle doldurdu.
Antalya'nın gece hayatını da çok beğendik. Bu şehre veda en zorlarından biriydi ama kesinlikle sonsuza kadar bir veda değil.
Tüm bu deneyimlerden sonra yolumuz bizi bu gezimizin ilk ve tek oteli olan Kapadokya'daki Nar Cave House'a götürdü.
Kapadokya aynı zamanda Türkiye'nin kalbi olarak da anılır. Bizim için dinlenmek ve geziyi bitirmek için en iyi fırsat. Bu, odadaki özel havuzun yanı sıra bir adet özel havuz ile de mümkündür.
özel masaj en iyisidir.
Gün batımında Kapadokya'nın kendine özgü manzarasında at binme turu ve birçok tarihi taş alanda yapılan günlük tur, bize Türk coğrafyasına yeni bir bakış açısı kazandırdı.
Daha önce hiç yaşamadığımız bir kültür.
Özellikle güneşle birlikte gökyüzüne yükselen yüzlerce sıcak hava balonunun manzarası nefesimizi kesti. Bizim için bu gezinin daha iyi bir sonu olamazdı.

Dafne ve Marla

评论
写个评论 关闭评论表